חופש בתנועה

מאמרים

ריקוד בראש מורם, 2009, ת"א  סיטי

כתבה על ה- confidance לאירועים ומתחתנים:

רוצה לזוז, לרקוד הלילה... אבל לא יכול? מרגיש מגושם? חסר ביטחון? לא נוח עם הגוף? כל קשר בין יד ימין לרגל שמאל הוא מקרי בהחלט? בעיה מוכרת ואף ניתנת לפתרוןצילום אילוסטרציה "אמא'לה, פאדיחות" זה מה שעובר לך בראש ברגע שאת חושבת בכלל להתקרב לרחבת הריקודים?

 

בשבוע שעבר התוודעתי לסדנה העונה לשם ConfiDance. למי שטרם שם לב, מדובר בשילוב המילים באנגלית "בטחון" ו"ריקוד" וזו בדיוק מטרתו. את השיטה פיתחה מיכל בן טובים-ברקאי, מטפלת בתנועה, שהשכילה להבין שהריקוד אינו פשוט לכל אחד, ועבור אנשים מסוימים אף מהווה אתגר לא קטן.

 

הסדנה מיועדת למגוון רחב של אנשים ולמטרות שונות: כל מי שמעוניין לצבור יותר בטחון בריקוד, להתחבר לגוף ולתנועה שלו, לפרוק מתחים ולתת לגוף ולנפש להשתחרר מלחצי היום, זוגות לפני חתונה אשר חוששים מהיום הגדול (ומעוניינים להימנע מלהאדים על רחבת הריקודים בשעה שעיני כולם יהיו נשואות לעברם).

ניתן להשתתף בסדנה לבד, בזוג או בקבוצות (בין 6-8 בכל קבוצה), בהתאם למטרה אותה מעוניינים להשיג.

 

במפגש הראשון מנחת הסדנה עורכת שאלון עם "הרקדן המיועד" אשר עוזר לה להתאים את מהלך הסדנה באופן אישי לכל אדם על מנת שירגיש בנוח עם כל צעד (תרתי משמע) ומתבצע תיאום ציפיות ומטרות. חשוב לציין כי מתאפשר לכל אחד להביא מוסיקה משלו אם יחפוץ בכך. כל מפגש אישי אורך כ-50 דק' בעוד מפגש קבוצתי מגיע עד לאורך של שעה ורבע.

 

מה מיוחד בשיטה?הסדנה מושתתת על מספר עקרונות מנחים, אך היא מותאמת באופן אישי לכל אחד. במהלכה משלבים סגנונות ריקוד שונים, מוסיקה מגוונת, שילוב אביזרים מעודדי תנועה. כמו כן, נוכחותה של המדריכה שצופה מהצד מכינה את משתתפי הסדנה למבטים עתידיים שיבואו עם ריקודים בפרהסיה. כאשר מדובר בסדנה המועברת לזוגות, מלבד עיצוב התנועה והשיפור האסטתי בריקוד, הזוגות מעידים כי היא תרמה לתקשורת ביניהם והוסיפה מידה מסוימת של אינטימיות, המתלווה לרוב לריקוד בזוג. האם זה עובד?השיפור בתחושה ובהרגשה וכך גם בריקוד משתנה בין אדם לאדם. עם זאת, בממוצע ניתן לומר כי חל שיפור משמעותי ביותר כעבור 6-8 שיעורים.

 

מטרת הסדנה היא לתת ביטחון בריקוד למשתתפיה, לשלב נינוחות יחד עם עיצוב התנועה שתיתן תחושה טבעית ונוחה. עם ההתקדמות בשיעורים יתעורר החשק לרקוד וידעך הפחד והחשש מהתנועה. העיסוק ב"איך אני נראה" יהפוך לשולי ואת מקומו תתפוס ההנאה. כמה זה יעלה לכם?... תיקחו בחשבון כמה כסף תחסכו אחרי הסדנה, בה לא תזדקקו לאלכוהול על מנת להשתחרר ולרקוד- הכבד שלכם יודה לכם!) ולסיום סיומת:ביישנות היא לא שמי האמצעי וריקודים הם חלק אימננטי בחיי. תנו לי מוסיקה טובה ואני כבר אדאג להרקיד את עצמי והסביבה, לכן כאשר הגעתי לסדנה הייתי בטוחה שאצטרך לעשות מאמצים כבירים בכדי להתחבר לתחושות של אנשים שלא מרגישים נוח בנעלי ריקוד. אולם, לאחר השאלון, הפלא ופלא, התגלו גם כמה חששות אצלי. מיכל, הלא היא הוגת השיטה, הצליחה באופן מיומן ועם זאת רגיש, לגלות שלא הגעתי למקסימום נינוחות בריקוד בסיטואציות מסוימות וגם לי לא היה מזיק עוד קצת "קונפידנס".

 

שורה תחתונה:מומלץ! מומלץ! מומלץ! (השקעה שתקצור הרבה פירות, מחמאות ובעיקר הנאה ושחרור). ממסמר המחובר קיר, עוד תהפכו למסמר הערב!  כתבה ריטה מלקין מת"א סיטי

© 2023 by EXOTIC DANCING. Proudly created with Wix.com

כל הזכויות שמורות לקונפידנס ©

צור קשר